Ana sayfa Cilt Bakımı Cilt Bakım Serumları

Cilt Bakım Serumları

352
0
Cilt bakım serumları ve kullanım şekilleri
Cildini sevenler için cilt bakım serumu

Cilt Bakım Serumları

Cilt bakımı, bireylerin sürekli olarak yapması gereken bir işlemdir. Bazı günler cilt bakımı yapılmasa da bir krem sürmek dahi bakım yerine geçmektedir. Gün içerisinde sürekli olarak olumsuz etmenlere maruz kalan cilt gün sonunda çok fazla yorulmaktadır. Bu yüzden her gün temizlenmeli ve kremlenmelidir. Cilde temizlik yapılmazsa ciltte lekelenmeler, kırışıklıklar, sarkmalar meydana gelir. Bunun için bakım her şeydir.
Güneşin zararlı ışınları, havanın kirli olması, ışıkları cilde etkisi, sağlıksız beslenme, stres, spor yapmama, su içmeme gibi birçok neden cildin bozulmasını sağlar. Bunların engellenmesi için cilde iyi bir şekilde bakım yapmak gerekmektedir. Günlük bakımlar kaçırılmamalı aynı zamanda haftalık ve aylık bakım rutinleri de önemsenmelidir. Cilt tipine uygun bakım seçenekleri dikkate alınmalı ve özellikle doğal içerikler kullanılmalıdır. Bu ürünler ile cilt arınmakta ve tazelenmektedir.

cilt serumları kullanımı ve sonrası

Serumlar

Nemlendirici kullanıldığında yapısından dolayı tam bir emilme olmayabilir. Serumlar bunun etkisini azaltmak için üretilmektedir. Ciltte kremin gidemediği yerlere de giderek her yerin nemlenmesinde yardımcı olur. Serum kullanılmadan önce cilt iyice temizlenmelidir. Cilde uygun serum kullanılmalıdır. Masaj ile sürülmelidir. Serum sürüldükten ve tamamen emildikten sonra nemlendirici sürülebilir.
Evde de çok kolay bir şekilde canlandırıcı serum yapılabilir. Bunun için gerekli olan birkaç tane yağdır. Bunlar, Badem yağı, üzüm çekirdeği yağı, jojoba yağı, avokado yağı ve E vitamini kapsülleridir. Bu birleşim ile cilt canlanmış olur ve derinlemesine bakım sağlanmış olur. Belirli oranlarda konularak karıştırılır ve cilde her gün rahatlıkla uygulanabilir. Yağların doğal olması da cildin yapısını etkilemez. Doğal ürünlerden yapılan bakım malzemeleri daha avantajlı ve sağlıklı olmaktadır. Bunlara dikkat edilerek bakım ürünleri tercihinde bulunulmalıdır. Serum için doğal yağların birleşimi kullanışlı olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here